W dniach 6-7 marca br. w Zawoi odbył się I Obóz Naukowy KNMD. Podczas tych dwóch dni członkowie koła mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy z dziedziny teorii grafów.

W niedzielę odbyła się sesja referatowa. Na początku opiekun naukowy koła, dr Monika Pilśniak opowiedziała na temat problemu łamania automorfizmów w grafach produktowych. Następnie wystąpił Jakub Kwaśny, który zaprezentował wykorzystanie metod probabilistycznych w problemie kolorowania acyklicznego. Część tę zakończyła prezentacja Agnieszki Burkot, przedstawiająca twierdzenia dotyczące grafów dowolnie podzielnych oraz dotychczasowe wyniki badań sekcji STG w tej dziedzinie.

Po tej części obozu przedyskutowano kilka spraw dotyczących Katedry Matematyki Dyskretnej, bardzo ważnych dla studentów naszego wydziału. Wynikiem były pomysły, których realizację rozpoczęto jeszcze tego samego dnia. Wart podkreślenia jest także fakt, że dyskusje prowadzone przez grupę zajmującą się projektem badania grafów dowolnie podzielnych doprowadziły do istotnego poprawienia wyników naukowych z tym związanych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również części integracyjnej. Była to okazja by wspólnie zagrać w gry planszowe i dodatkowo lepiej się poznać. Niezwykle cenne okazały się także dyskusje przeprowadzone w przerwach między kolejnymi punktami programu obozu.

I Obóz Naukowy KNMD okazał się zatem sukcesem, każdy obecny na nim członek koła wzbogacił swoją wiedzę dotyczącą matematyki dyskretnej oraz zintegrował się z resztą uczestników. Dowodem na to może być fakt, że każdy wracał do Krakowa z uśmiechem na twarzy.

I Obóz Naukowy KNMD