W dniach od 7 do 9 czerwca 2018 roku odbyła się III Studencka Konferencja Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych ,,Żmirłacz”. Celem przedsięwzięcia było promowanie różnych dziedzin matematyki dyskretnej wśród studentów oraz zachęcenie zarówno uczestników, jak i zaproszonych gości do rozważenia nierozwiązanych jeszcze problemów. Ponadto członkowie koła mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia w badanych przez nich zagadnieniach.

W wydarzeniu wzięło udział 62 zarejestrowanych uczestników. W ciągu trzech dni referaty wygłosiło 5 gości specjalnych, 4 doktorantów i doktorów, a także 5 studentów. Dodatkowo 7 czerwca odbyły się warsztaty, które poprowadziła dr hab. Elżbieta Sidorowicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ze względów organizacyjnych konferencja została przeprowadzona w dwóch miejscach – sali 103 znajdującej się w łączniku budynków A3-A4 oraz sali 1.8 znajdującej się w budynku B7. Dla wszystkich osób biorących udział przewidziano pakiety upominkowe oraz poczęstunek w postaci kawy, herbaty, ciasteczek oraz sałatek. Natomiast organizatorzy z dumą prezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki promujące ich koło. 8 czerwca urządzono uroczysty obiad dla zaproszonych gości oraz pracowników Katedry Matematyki Dyskretnej. Ponadto zorganizowano dwa wieczory integracyjne (7, 8 czerwca), w trakcie których uczestnicy mogli odpocząć przy różnorakich grach planszowych. Konferencja zakończyła się 9 czerwca wraz z referatem przeprowadzonym przez jednego ze studentów.

Zapraszamy do galerii!

Kolejna konferencja za nami!