W dniach 18 – 20 maja bieżącego roku odbył się V Obóz Naukowy KNMD. Uczestnicy ponownie wybrali się do ośrodka wypoczynkowego w Poroninie. W trakcie wyjazdu nie zabrakło czasu zarówno na integrację i relaks, jak i zgłębianie nowych oraz ciekawych zagadnień.

Studenci dotarli do Poronina już w piątkowe południe. Oczekując na przyjazd opiekuna Koła rozegrali kilkanaście partii w rozmaite gry planszowe. Natomiast wieczorne spotkanie wszystkich obozowiczów poświęcono na przedstawienie problemów otwartych i dyskusje na zaproponowane tematy.

W sobotnie przedpołudnie wybrani studenci przedstawili referaty na temat grafów wierzchołkowo przechodnich oraz grup automorfizmów grafów. Starsi koledzy chętnie pomogli w rozwianiu wszelkich wątpliwości związanych z omawianymi zagadnieniami. Po obiedzie grupa wybrała się na spacer, aby odpocząć i zwiedzić okolicę. W ramach kolacji zorganizowano ognisko integracyjne, w trakcie którego uczestnicy mogli się bliżej poznać przy grach planszowych.

W niedzielę część obozowiczów wyruszyła pod Giewont wchodząc niemal na sam szczyt. Pozostali uczestnicy spędzili ten czas w ośrodku na nauce i wspólnych rozmowach.

Liczne rozpogodzenia, pomimo zapowiadanych opadów deszczu, umożliwiły aktywny wypoczynek w trakcie tych trzech dni i oderwania się od codziennych obowiązków.

Liczymy na więcej takich wyjazdów!

Zapraszamy do galerii!

Po kolejnym obozie…