W czwartek 15 marca odbyło się spotkanie otwarte Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych.

Rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji działalności Koła i przedstawienia przedstawienia możliwości aktywnego członkostwa. Są to m. in. uczestnictwo w konferencjach wyjazdowych, współorganizacja wydarzeń promocyjno-edukacyjnych prowadzonych przez Wydział i zaprzyjaźnione koła naukowe, organizacja Konferencji Naukowej KNMD, próba sił w rozpoczęciu własnej pracy naukowej – samodzielnie lub w grupie, a także cotygodniowe integracje przy grach planszowych (w pobliskim klubie AFK).

Skoro mowa o pracy naukowej, nasza koleżanka z Koła, Magda Szuba omówiła temat rozgrywanego kolorowania grafów i dotychczasowe efekty swoich badań w tej dziedzinie. Następnie Marcin Stawiski, Jakub Kwaśny i Karolina Szopa zaprezentowali kilka problemów otwartych oraz podali kontakty do ich opiekunów, którzy chętnie pomogą w znalezieniu literatury i rozpoczęciu pracy.

Uczestnicy spotkania żywo komentowali wystąpienia i wykazywali zainteresowanie omawianymi problemami. Na koniec była możliwość dołączenia do Koła. Deklarację członkowską złożyło pięć osób. Liczymy, że wkrótce zobaczymy pierwsze efekty pracy nad którymś z nowych problemów!

Po spotkaniu otwartym