W miniony weekend braliśmy udział w Studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki DwuMIan. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zapoznać się z najróżniejszymi dziedzinami matematyki i efektami badań, którymi zajmują się studenci i koła naukowe z całej Polski. Szczególnie ważnymi były dla nas referaty związane ze statystyką oraz uczeniem maszynowym, które pozwoliły nam lepiej poznać zastosowania matematyki we współczesnym świecie. Również sesja plakatowa, w której braliśmy udział nasunęła nam kilka pomysłów, które możemy w przyszłości wykorzystać w promowaniu naszego koła i wydziału. Dzięki spędzeniu dużej ilości czasu na tamtejszym wydziale zdobyliśmy kilka pomysłów, które mogą w przyszłości przysłużyć ulepszaniu naszego wydziału. Korzystając z okazji, nawiązaliśmy kontakt ze studentami różnych polskich uczelni mając nadzieję na wspólną współpracę w przyszłości. Wyjazd ten pozwolił nam również zintegrować się oraz zacieśnić więzy pomiędzy członkami koła, co z pewnością pozytywnie wpłynie na przyszłe efekty naszej współpracy.

Udział w Studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki DwuMIan