Kolejny obóz już za nami! Drugi weekend grudnia (8-10.12.2017 r.) spędziliśmy w przeuroczym miejscu u podnóża Tatr, w ośrodku Limba w Poroninie. Zimowa aura, zachwycające widoki i świąteczny nastrój pozwoliły nam odpocząć od codziennych wyzwań, nabrać sił, a także poszerzyć swoją wiedzę.

Wyjazd miał charakter naukowy – naszym celem było poznanie teorii matematycznych, którymi zajmują się poszczególne grupy projektowe, omówienie dotychczasowych wyników prowadzonych badań, a także aktywna praca nad wybranymi tematami. Mieliśmy okazję dowiedzieć się nowych rzeczy o dominowaniu w grafach, poznać własności hipergrafów, posłuchać o kolorowaniu grafów za pomocą innych grafów i grach rozgrywanych na drzewach. Ponadto uzupełniliśmy wiedzę na temat naszej ulubionej klasy grafów – żmirłaczy (obozowa prezentacja wkrótce będzie dostępna na naszej stronie!).

Znaleźliśmy również czas na integrację i zabawę. Oba wieczory spędziliśmy przy ulubionych planszówkach, a w niedzielne południe postanowiliśmy odwiedzieć Białkę Tatrzańską.

Zapraszamy do galerii.

Relacja z IV Obozu Naukowego