W dniach 7 – 9 lipca 2017 roku odbył się III Obóz Naukowy KNMD. Studenci kolejny raz odwiedzili sympatyczny ośrodek turystyczny w Poroninie. Wyjazd miał charakter integracyjny, nie zabrakło jednak aktywnej pracy naukowej i matematycznych dyskusji. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z przeróżnych dobrodziejstw miejsca, do którego się udali. Widokowa okolica, wiele atrakcji i udogodnień, które oferował ośrodek, a także miła obsługa pozwoliły poczuć się jak na prawdziwych wakacjach.

Pierwszy wieczór zdecydowanie przybrał charakter integracyjny. Niezliczona liczba planszówek, salon gier oraz basen z sauną umilały czas matematykom. Drugiego dnia studenci udali się na wycieczkę w okoliczne góry. Wybrana trasa nie należała do najłatwiejszych, dodatkowo liczne przeszkody i deszczowa aura nieco utrudniły wycieczkę. Należy jednak przyznać, że wyprawa była warta przebycia – ciekawe widoki, czyste powietrze i aktywny wypoczynek przyczyniły się do poprawy nastrojów. Po wyczerpującej wyprawie studenci odwiedzili Murzasichle. Kolejną atrakcją sobotniego dnia był blok referatów, podczas którego można było poznać problemy matematyczne, którymi zajmują się członkowie Koła i doktoranci. Dzięki pomocy starszych studentów rozwikłano kilka problemów, z którymi w swojej pracy naukowej zmagali się koledzy z III roku. Po dyskusjach i pracy umysłowej uczestnicy obozu mogli odpocząć przy góralskim ognisku i ulubionych grach. Następnego dnia matematycy mieli ostatnią szansę, aby skorzystać z atrakcji ośrodka.

Miła atmosfera, wspólne towarzystwo i odpoczynek, to jedne z wielu pozytywnych stron obozu, który niestety szybko dobiegł końca. Wyjazd był bardzo udany, sprawił, że zacieśniły się więzi między studentami, a także był owocny w różne wnioski naukowe.

Nie możemy doczekać się kolejnego!

III Obóz Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych