Dalibor Fronček
Wykładowca na University of Minnesota Duluth. Jego zainteresowania matematyczne skupiają się wokół dekompozycji grafów, faktoryzacji grafów, konfiguracji kombinatorycznych oraz etykietowań magicznych. Pracował nad układaniem harmonogramów turniejów wykorzystując przy tym rezultaty swoich matematycznych badań. Wspólnie z dr. hab. Mariuszem Meszką opracowywał rozkłady gier dla I ligi czeskiej w piłce nożnej, czeskiej ligi hokejowej, a także dla ligi koszykówki.
Florian Lehner
Obecnie pracuje na Warwick University. W swoich badaniach zajmuje się głównie grafami nieskończonymi, grami na grafach, metodami probabilistycznymi oraz powiązaniach między teorią grafów a grupami. Jego potencjał i dorobek naukowy zostały wielokrotnie docenione przez austriackie stowarzyszenia naukowe (Studienpreis der OeMG, Exzellenzstipendium, Promotio sub auspiciis praesidentis). Jest członkiem Erwin Schrodinger Fellowship – prestiżowego programu dla młodych i obiecujących naukowców.
Moroli Matsoha
Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Pretorii, stolicy Republiki Południowej Afryki. W swoich pracach badawczych porusza zagadnienia dotyczące kolorowań i własności grafów. Podczas piątkowego referatu opowie o hipotezie Hedetniemi’ego i problemach z nią związanych.
Piotr Micek
Pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół kombinatoryki (grafy i posety), kolorowań grafów, metod probablistycznych i metod kompresji entropii. Zajmuje się także algorytmami aproksymacyjnymi i geometrią kombinatoryczną. Jest wielokrotnym laureatem grantów przyznawanych przez Narodowe Centrum Nauki. Miał okazję pracować na wydziale matematycznym Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, a także na Technicznym Uniwersytecie w Berlinie.
Elżbieta Sidorowicz
Związana z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W swojej pracy naukowej zajmuje się kolorowaniem grafów, traktowanym jako podział zbioru wierzchołków danego grafu na podzbiory, które spełniają pewne określone warunki. Oprócz tego jej zainteresowania obejmują gry na grafach oraz podgrafy zabronione. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi, między innymi w Niemczech, w Czechach, w RPA, na Węgrzech, dwukrotnie odbyła staż naukowy w LaBRI w Bordeaux. Od 2007 r. jest organizatorem cyklicznej konferencji naukowej Workshop on Graph Theory – Colourings, Independence and Domination, jednej z ważniejszych międzynarodowych konferencji dotyczących teorii grafów odbywających się w Polsce.