Harmonogram

Załączamy harmonogram VI edycji Studenckiej Konferencji KNMD ŻMIRŁACZ. <3
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Miejsce, w którym będą odbywać się planszówki, zostanie ogłoszone podczas konferencji.

VI Studencka Konferencja Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych Żmirłacz

Wszystkich zarówno pasjonatów jak i amatorów Matematyki Dyskretnej serdecznie zapraszamy na już VI edycję Studenckiej Konferencji KNMD ŻMIRŁACZ. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 9 – 10 grudnia bieżącego roku w sali 103 budynku A3/A4 AGH.

Więcej informacji już wkrótce, gorąco zapraszamy do śledzenia postów wydarzenia na Facebooku: https://facebook.com/events/s/vi-studencka-konferencja-knmd-/835974320941183/

VII Obóz Naukowy KN Matematyków Dyskretnych

W dniach od 29 września do 1 października bieżącego roku odbył się VII Obóz Naukowy KNMD. Uczestnicy ponownie wybrali się do ośrodka wypoczynkowego w Poroninie. W trakcie wyjazdu nie zabrakło czasu zarówno na integrację, jak i pogłębianie wiedzy.

Wieczór po przyjeździe poświęcony był integracji. Studenci spędzili go przy rozmaitych grach planszowych, rozmawiając i lepiej się poznając.  W piątkowe przedpołudnie odbyła się sesja referatów. Studenci wysłuchali trzech prezentacji z dziedziny matematyki dyskretnej. Dowiedzieli się ile związku ma muzyka z matematyką, poznali grafy nieskończone oraz algorytm dla drzew. Po obiedzie uczestnicy mieli okazję do zdrowej rywalizacji. W zorganizowanym „escape roomie” dwie drużyny rozwiązywały zagadki logiczne i matematyczne na czas. Wieczór studenci spędzili przy planszówkach, piłkarzykach, bilardzie oraz tenisie stołowym. 

Mimo, że pogoda nie sprzyjała do wędrówek to uczestnicy miło spędzili czas oraz oderwali się od codziennych obowiązków.

Liczymy na więcej takich wyjazdów!

Krakowska Szkoła Letnia z Matematyki Dyskretnej

Zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów oraz studentów na Krakowską Szkołę Letnią z Matematyki Dyskretnej w dniach 4-8 lipca 2022r. w Krakowie. Jest to wyjątkowe wydarzenie organizowane z inicjatywy Katedry Matematyki Dyskretnej Wydziału Matematyki Stosowanej AGH.

Program wydarzenia zawiera dwa następujące kursy: – Perkolacje w strukturach dyskretnych (Tobias Müller z Instytutu Matematyki, Informatyki i Sztucznej Inteligencji na Uniwersytecie w Groningen w Holandii). – Grafy graniczne (Daniel Kráľ z Uniwersytetu Masaryka w Brnie w Czechach oraz Bartłomiej Kielak z Zakładu Analizy Funkcjonalnej IMPAN).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia, gdzie znajduje się również formularz rejestracyjny. Studenci są zwolnieni z opłat. http://cssdm.agh.edu.pl/

 

Spotkanie otwarte

Chcesz poznać mate­ma­ty­kę od innej strony?
Posze­rzyć swo­ją wie­dzę z mate­ma­ty­ki dyskretnej?
A może poznać nowych ludzi?

Nasze koło jest dla Ciebie!
Zapra­sza­my na spo­tka­nie otwar­te, w trak­cie któ­re­go opo­wie­my o naszej dzia­łal­no­ści i pla­nach na naj­bliż­szy rok.

Spo­tka­nie odbę­dzie się 8 listopada o godzi­nie 18:00 w sali 103 w budynku A3-A4.

V Studencka Konferencja Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych Żmirłacz

To już V jubileuszowa edycja jedynej w Polsce konferencji dla studentów poświęconej całkowicie matematyce dyskretnej!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek. Wśród nich możecie się spodziewać referatów przygotowanych przez gości z austriackiej firmy KNAPP Systemintegration oraz warsztatów poświęconych grom kombinatorycznym.

Co więcej każdy z Was będzie mógł wziąć udział w konkursie referatów studenckich. Na laureatów czekają nagrody!

Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w całości online – nie ma już wymówek, żeby nie wziąć udziału!

Wszystkie aktualności możecie śledzić na bieżąco na stronie wydarzenia na facebooku.

plakat-V-konferencja

Spotkanie otwarte

Chcesz poznać matematykę od innej strony?
Poszerzyć swoją wiedzę z matematyki dyskretnej?
A może poznać nowych ludzi?

Nasze koło jest dla Ciebie!
Zapraszamy na spotkanie otwarte, w trakcie którego opowiemy o naszej działalności i planach na najbliższy rok.

Spo­tka­nie odbę­dzie się 16 października o godzi­nie 18:00 w formie online poprzez platformę Zoom.

Szczegóły spotkania:
Topic: Spotkanie otwarte KNMD
Time: Oct 16, 2020 06:00 PM Warsaw
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/71270654376…
Meeting ID: 712 7065 4376
Passcode: KNMD

Spotkanie otwarte

Interesuje cię matematyka dyskretna?
Masz głowę pełną matematycznych pomysłów?
A może szukasz inspiracji?
Chcesz zaangażować się w życie Wydziału?

Daj się poznać! Przyjdź na nasze spotkanie otwarte. Dowiesz się, czym się zajmujemy i jak stać się częścią naszego koła.

Spotkanie odbędzie się 4 listopada o godzinie 19:00 w sali 303, łącznik A3/A4. Podczas spotkania przedstawimy ini­cja­ty­wy, któ­ry­mi się zaj­mu­je­my, opowiemy o naszych osią­gnię­ciach oraz pla­nach na przyszłość. Zapraszamy!

IV Studencka Konferencja Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych

Miło nam poinformować, że IV Studencka Konferencja Koła Naukowego Matematyków Dyskretnych odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku!

konf_19_004g_cmyk

Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich roczników studentów oraz doktorantów. Podczas konferencji zaproszeni przez nas goście omówią zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty matematyki dyskretnej. Ponadto każdy z uczestników, po uprzednim zgłoszeniu, będzie miał możliwość przedstawienia referatu na wybrany przez siebie temat.

Spotykamy się już w najbliższy czwartek w sali 103, która znajduje się w łączniku A3-A4.

Koło Naukowe ABB

Czy słyszeliście o programie wspierającym uczniów i studentów chcących pogłębić swoje zainteresowania bądź wcielić ich praktyczną realizację w życie? Z taką inicjatywą wyszła firma ABB tworząc w 2012 roku Koło Naukowe ABB skierowane m.in. do członków kół studenckich. Obecna edycja jest wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz bierze w niej udział zespół złożony z matematyków, w którego szeregi wchodzą członkowie naszego Koła.

Czwórka śmiałków, tj. Patrycja Gorzelańczyk, Weronika Obałek, Maciej Dobrzański i Paweł Dyraga, podjęła się zrealizowania projektu zatytułowanego Segmentacja obrazu przy użyciu teorii grafów. Ich głównym celem jest zapoznanie się z istniejącymi algorytmami grafowymi stosowanymi w segmentacji obrazów, a także próba ich rozszerzenia oraz wykorzystania w zagadnieniu zliczania obiektów statycznych bądź ruchomych. Ponadto, zespół planuje zaimplementować swoje rozwiązania w języku Python oraz – w miarę możliwości – przygotować aplikację, która będzie oparta na uzyskanych rezultatach.

Warto wspomnieć o pierwszych sukcesach projektu. Otóż Maciek i Paweł wygłosili referat o grafowych metodach segmentacji obrazu podczas Studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki DwuMIan organizowanej przez Wydział MIM Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział MiNI Politechniki Warszawskiej i zajęli drugie miejsce w konkursie referatów studenckich w ścieżce zastosowań matematyki.

Pozostali członkowie KNMD kibicują projektowi i życzą sukcesu swoim koleżankom i kolegom! 🙂

Więcej informacji znajduje się tutaj.